Zásnuby – magický rituál na který se nezapomíná

Zásnuby - magický rituál

Zásnuby patří k prastarým rituálům, který se datuje až do doby starověkého Egypta. Zasnubovali se také Římané a mnoho dalších kultur, ale většinou nešlo o takové zásnuby, jaké známe z dnešních filmů a romantických představ mladých žen. Novodobé zásnuby mohou být přímo magické! A my vám tuto kouzelnou chvilku přiblížíme.

Nejedná se o okázalý rituál, ale především o důležité životní rozhodnutí, potvrzení jedinečnosti vztahu mezi mužem a ženou. Přesto nějaký rituál zůstává a to, že snoubenka dostává zásnubní prsten. Jenom pro zajímavost, kroužek z kovu vybrali Egypťané jako symbol nekonečnosti. Dokonce najdete v nabídce některých klenotnictví i zásnubní prsteny pro muže.

Zásnuby můžeme připravit privátní, formou překvapení, kde jsou přítomni jenom budoucí snoubenka a snoubenec. Uspořádáme zásnubní oslavu v nejužším rodinném kruhu, nebo velkolepou zásnubní party i pro přátelé.

Příprava privátní oslavy má většinou účel takový, že budoucí snoubenec chce připravit své milé překvapení. Můžeme zvolit květinami nazdobený hotelový apartmán s intimním osvětlením, exkluzivní večeří a přípitkem, nebo rezervovat příjemné místo v restauraci s vlastní obsluhou, kde vás bude čekat nazdobený stůl pro tuto příležitost. Pokud vaše myšlenky putují ke svatbě v Chorvatsku, tak proč nezvolit chorvatskou restauraci v Čechách. Hned máme několik tipů! Víte, že budete trávit dovolenou v Chorvatsku? Představte si… vy dva při západu slunce, pláž, růže, víno. Vše připravíme tak, že budoucí nevěsta nic nepozná a bude se podivovat, jak jste toho dosáhl, když jste byl stále s ní!

Pokud byste chtěli uspořádat zásnubní oslavu, i ta má svá nepsaná pravidla. Snoubenec by neměl zapomenout při žádání o ruku na kytici pro snoubenku i pro její maminku. Existují dvě varianty, kdy zásnubní hostinu zahájí otec nevěsty a oznámí zasnoubení své dcery, nebo obřad zahájí sám budoucí ženich a oznámí zasnoubení.

Sami vidíte, že variant je několik a nabízí se spoustu možnosti, jak si vytvořit oboustranně krásný okamžik. V samé podstatě je jedno, kde žádost o ruku proběhne, místa mohou mít pro vás jakoukoli symboliku, a to je to hlavní. Zážitek pro vás může být jak na vrcholu Sněžky, tak na pláži, ale co je důležité na celé této události je VAŠE LÁSKA! 

A protože píšeme a u toho bulíme, když si všechnu tu krásu představujeme, tak dnešní příspěvek ukončíme trochu odlehčeněji.

Pánové nezapomeňte: muž žádající o ruku má klečet na jednom koleni!

Vaše Jana a Iva.