Svatební místa na Hvaru

Druhá část našich svatebních míst v Chorvatsku je ostrovní! Dnes spojíme návštěvu ostrova i s cenami svateb v Chorvatsku.

Dlouho jsme zvažovaly, jaký ostrov v Chorvatsku je pro svatby nejlepší, protože ostrovů je mnoho. Držíme se naší oblíbené střední Dalmácie, a z toho nám jednoznačně vyšel ostrov Hvar.

Žádaný Hvar

O Hvaru jsme již psaly v předchozích blocích, ale nepředstavily jsme blíže svatební místa, která jsou pro svatby vyhledávaná a žádaná. Tyto místa jsou rezervovaná dva roky dopředu, samozřejmě pokud se jedná o civilní svatbu se vším všudy. Nám se čas od času podaří využít volné skulinky pro naše svatebčany, jelikož se sem tam někdy svatby odsouvají třeba proto, že nevěsta nechce, aby měla ve svatebních šatech bříško.

Beach Club Hvar, patří mezi nejluxusnější plážové terasy a současně nejvyhledávanější. Můžeme potvrdit, že vyzařuje úžasnou středomořskou atmosféru. Bílá kamenná kolonáda u moře a soukromé mořské pontony vytvářejí perfektní kulisu pro nezapomenutelné party u moře. Nabízejí tu několik balíčků, kde součástí je i svatební noc v apartmá.

Zajímavé místo, kde intimní terasa nabízí krásný výhled na souostroví Paklinských ostrovů, je Splash bar a jeho restaurace.

Svatební vily

Svatební vily v Chorvatsku si zaslouží samostatný příspěvek, jelikož jsou  dostupné i  na pevnině a za velmi zajímavé peníze. Vily mohou být rozmanité a vyhovují různému vkusu a životnímu stylu. Ať už máte představu o plážové vile s bazénem, luxusní rezidenci se soukromím nebo o rekreačním domě. Na Hvaru pro Vás máme rustikální vilu s úžasným výhledem. Svatební vila je  ukrytá v 30 000 m2 cypřišem, levandulí a rozmarýnem. Svatební obřad je u bazénu s výhledem na Jadran.

Cena svatby v Chorvatsku

Ceny svateb v Chorvatsku se poměrně liší, a to s ohledem na sezonu. Značný rozdíl v ceně je, pokud se rozhodnete mít svatbu v květnu nebo v srpnu. V případě právně uznatelné svatby (civilní), matrika stanoví cenu v aktuálním roce, kdy svatba proběhne. Pokud je obřad v delší vzdálenosti od matriky, připočítává si matrikář i cenu za cestu. Dále připočteme soudního překladatele, který se obřadu musí zúčastnit. Ceny jsme  vám schopny sdělit orientačně s přihlédnutím na předchozí sezonu, většinou se tolik neliší. Výrazně ušetříte za obřad tzv. „na oko“ (symbolický obřad), odpadá vám matrika a soudní překladatel.

Do ceny svateb v Chorvatsku zahrnujeme i pronájmy svatebních míst. Z velké části se nám daří ceny snižovat, aktivně komunikujeme s obcemi i majiteli pozemku. 

Tento rok je v mnoha ohledech symbolický pro nás všechny. Přejeme Vám štěstí a nadšení!

Vaše Jana a Iva