Svatební místa v Chorvatsku 2022

V dnešním blogovém příspěvku bychom Vám rády přiblížily svatební místa v Chorvatsku a to v námi oblíbené Dalmácii. Nezůstaneme jenom na pevnině, ale odplujeme i na náš oblíbený ostrov Hvar.

Svatebních míst je velká hromada, jak na plážích, tak v parcích, ve městech, ale i na vrcholu Biokova a tím bychom začaly.

Skleněný most v pohoří Biokovo

Skywalk je nová adrenalinová vyhlídka v pohoří Biokovo též nazývaný Nebeský chodník. Je otevřena teprve krátce od června 2020 a nachází se na okraji skalního srázu ve výšce 1228 metrů nad mořem. Vyhlídka je ve tvaru podkovy a má skleněnou podlahu, takže krásně vidíte propast přímo pod vlastníma nohama. Chodník je dlouhý 12 metrů. Kdo netrpí závratěmi a miluje kombinaci hor a moře, je to ideální svatební místo pro Vaše „Ano“. Z vyhlídky se otevírá výhled na Makarskou, dalmatské ostrovy Hvar, Brač, Korčula a Vis, na poloostrov Pelješac a při dobré viditelnosti i na italské pobřeží. Ostatně podívejte se na náš odkaz, který pro Vás přikládáme, nechte se inspirovat a nadchnout!

https://pp-biokovo.hr/hr

Pokud Vás výšky neoslovují a milujete šumění moře a vln, potom tedy šup šup s námi na pláž.

Oblíbené lokality ve Splitu

Pozornost a určitě ne malou, si zaslouží největší město v Dalmácii a tím je Split. Leží na Jadranském pobřeží a jedná se o velmi živé tepající město s nádechem historie, která na Vás dýchá z každého koutu. Split je právě tím místem, kde si můžete zvolit jak svatbu na pláži, tak ve městě, ale i v parku nebo na vyhlídce. My jsme pro Vás vybraly nejoblíbenější místo chorvatských snoubenců a tím je Hotel Park. Je to velmi soukromé místo se silným historickým podtónem smíchaný s moderní elegancí a vkusnými dekoracemi. Má stoletou existenci, byl již postaven v roce 1921 a poté prošel důkladnou úpravou v roce 2015. V blízkosti je pláž Bačvice. Od svého otevření je toto místo cílem slavných celebrit. Svatební den Vám rády připravíme a seznámíme blíže s možnostmi tohoto romantického místa.

Další zajímavé místo ve Splitu a určitě stojí za to jej neopominout je Park Sustipan. Nenachází se na pláži, ale i toto místo je velmi oblíbené chorvatskými páry pro svoje výhledy a krajinu. Leží přímo na pozůstatcích starověkého kláštera s výhledem na Jaderské moře. Je tu zachována kolonádová kopule Gloriette, která skrývá mnoho příběhů o tomto tajuplném místě. Kapacita je tu již od 2 lidí až po velkorysou svatbu s 200 hosty. Docházkovou vzdáleností hned vedle parku je restaurace Grašo, kde je možné připravit svatební hostinu.

Přírodní rezervace Majran

Poslední místo, které jsme pro Vás vypíchly a stojí za Vaši pozornost je přírodní rezervace Marjan. Nabízí impozantní výhled na město a jeho okolí je obklopeno lesoparkem s voňavými borovicemi poskytující útěchu, především v horkých letních měsících, jak od horka, tak od davu turistů. Park skrývá mnoho malebných rozhleden. Na úpatí kopce se nachází nekrásnější pláž ve Splitu Kašnuji. Pláž se stylovým barem je spíše oblázková, obklopená zelení, vzdálená od centra Splitu 2,5 km. Nachází se tu dvě restaurace i beach bar. Skvělá kombinace pro Váš kouzelný den!

Možná jsme Vám představily místa, která nejsou pro české návštěvníky tak vyhledávaná a známá, ale určitě stojí za to. I Váš svatební den je vyjímečný a my jsme k tomuto výběru i tak přistupovaly.

Popsaly bychom spoustu papírů o nám doporučovaných místech v Dalmácii, ale to už necháme na každém z Vás, aby nás navigoval a my připravujeme pro Vás 2. část a to je ta ostrovní Dalmácie

Těšte se!

Vaše Jana a Iva