Jaké vybrat místo?

Absolute Day svatba v Chorvatsku

Dobar dan iz Hrvatske!

Dnes bychom vám rády představily naše úžasná místa, kde můžete prožít svůj velký den, na který se jen tak nezapomíná!

Chorvatsko jsme procestovaly křížem krážem, celé pobřeží, vnitrozemí, ostrovy. Různorodost této země nás vždy mile překvapovala, a to nejen kuchyní, ale i kulturou. Ostatně historie na vás dýchne v každé části země. Vybraly jsme, několik typických pokrmů, které můžete ochutnat a určitě budou součástí vaší svatební hostiny. Typické jídlo ve všech chorvatských restauracích je černé rizoto, kdo neví, tak se obarvuje inkoustem ze sepií. Každé bistro i restaurace má v nabídce čevapčiči. Budete se setkávat s nabídkou různých variací jehněčí a to hlavně v přímořských destinacích. Nejkvalitnější jehněčí pochází z chorvatských ostrovů. A samozřejmě spousta ryb, kalamárů a krevet! Jen tak pro zajímavost, věděli jste, že Istrie je známá lanýži, Hvar oregánem a vyhlášeným vínem, okolí historického Varaždinu skvělým dýňovým olejem a slunná Dalmácie pršutem a sýrem?

Ale už dost o jídle, i když se o něm dá psát donekonečna. Stejně je nejlepší vše ochutnat.

Nad místy na svatbu se vždy zamýšlíme tak, jako by to byla naše vlastní svatba. Hledáme klady, ale i zápory (nejsou skoro žádné) jednotlivých míst. Jdeme na to: 

Hvar

Nejkrásnější ostrov na Jadranu, známý jako ostrov slunce a levandule. My se orientovaly na klidnější a menší místa s přírodními plážemi. Máme pro vás připravená překrásná svatební místa v letoviscích Ivan Dolac a Sveta Nedjelja na jižním pobřeží. Nejsou tolik známá, je tu méně lidí a díky tomu se je nebojíme nazvat téměř nedotčenou oblastí ostrova. Přivítá Vás tu křišťálově čisté moře se spoustou romantických zátok. Budete nadšeni fotografiemi při západu slunce, které se ztrácí v moři! Pro vaši zajímavost, za rok 2020 byl Hvar vyhlášen jako 13. nejlepší ostrov na světě!

Istrie

Chorvatsky můžete tento překrásný zelený poloostrov nazývat Istra. Vybraly jsme pro Váš výjimečný den nejmalebnější, nejromantičtější a nejfotogeničtější město v Istrii Rovinj. Pro nás je současně jedním z nejoblíbenějších istrijských letovisek, jehož pláže, bary a apartmány se rozkládají na jih od historického centra.

Dalmácie

Už samotný název této části Chorvatska nás příjemně pohladí po duši. Střední Dalmácie začíná historickým Splitem, které samo vybízí k prožití romantického dne. Můžete své ANO říci v historickém jádru v okolí Diokleciánova paláce, nebo na vyhlídce z vrcholku Marjan a poté se se svou životní láskou projít podél splitského přístavu. Čeká na vás neobjevená zákoutí malého městečka Omiše, nespočet plážových barů s příjemným pískem, kde si se sklenkou místního vína užíváte společné chvíle.

Nemůžeme se dočkat, až s vámi budeme plánovat váš den!

Vaše Jana a Iva

Taky by vás mohlo zajímat