Symbolická svatba klidně i na last minute

Absolute Day svatba v Chorvatsku

Dnes se společně zamyslíme nad pojmem symbolická (chcete-li alternativní) svatba a probereme výhody i nevýhody těchto typů svateb.

Poslední léta se zvyšuje zájem o tento typ svatby, a to převážně v zahraničí. Co však mají civilní a symbolická svatba společného? Pokud je vaším snem svatba na pláži, jsou vhodné oba typy těchto svateb. Pokaždé si odnesete spoustu krásných vzpomínek a dojmů, na které nikdy nezapomenete. O svatebních fotografiích ani nemluvě! Je symbolická svatba důležitá, i když není právoplatná? ANO! Jde především o váš společný zážitek, koneckonců můžete tuto svatbu považovat za tu pravou, i když ta právně platná proběhne nebo proběhla ve vaší domovině.

Součástí plánování svatby je na samém počátku zamyšlení, kde a kdy bude svatba probíhat. A s tím jsou spojené další náležitosti. Vždy byste měli mít jasno v tom, o který typ svatby máte zájem. Pokud zvolíte právně platnou svatbu v Chorvatsku, jsme připravené s vámi vyřizovat vše potřebné a budeme vám stále k dispozici. Ale o dokumentech až někdy příště. Naštěstí, právě v našich chorvatských destinacích není tato část tak obtížná a namáhavá, jak by se mohlo zdát.

Místy, kde se dá uskutečnit svatba v Chorvatsku je nespočet, o tom jsme psaly v minulém příspěvku, ale chceme vyřizovat všechny dokumenty, překlady a podřizovat se termínům matrik? Pojďme si tedy o tom popovídat.

Symbolická svatba je skvělé řešení pro ty, kteří právě nemají čas, nebo chuť na splnění právních požadavků. I přesto má symbolická svatba stejný průběh jako klasicky civilní obřad, a ačkoli není právně platná, emocionálně určitě ano! Nepotřebujete tedy žádné dokumenty ani navštívit žádné úřady. Výhodou je, že si můžete vybrat „své místo“ kdekoliv! Můžete si vybrat i svůj čas! Váš slib si můžete předat na místě, které je Vvšemu srdci nejblíže. Obřad povedeme my, nebo zkušení oddávající. Text svatebního proslovu je s vámi konzultován a je sestaven podle vašeho přání. Ani vaši hosté nepoznají, že se jedná o symbolický obřad. 

A víte, co je v současné době největší předností symbolické svatby? LAST MINUTE! Svatba na poslední chvíli. Za normálních okolností svatbu plánujeme i rok dopředu a je to ideální, abychom měli matriční termín, který si přejeme, aby bylo místo v plážovém baru či restauraci, které jsme vybrali. Ale pokud nevíme, jaká nařízení přijdou? Symbolickou svatbu můžete doslova naplánovat z měsíce na měsíc.

Těšíme se na vás, těšíme se na nadšení, které s nevěstou a ženichem při plánování sdílíme, kontaktujte nás a vše detailně probereme.

Vaše Jana a Iva.

Taky by vás mohlo zajímat