Vaše vysněná svatba – plánování všeho, co je potřeba

Plánování svatby

Další významný krok k našemu svatebnímu dnu je samotné plánování, a že toho je!

V hlavě máme spoustu myšlenek: kde bude svatba, kolik lidí, chci drůžičky?, co budeme obědvat, večeřet, pít, jaký dort, co za fotografa, chci video? Jasně, že chci! Zábava na svatbě? Waaauuu… svatební tanec (všichni jsou dojati), nástup svatebního dortu a určitě! Na to ženich s nevěstou můžou zapomenout, chvilka pro sebe. Ta chvilka, kdy jsme oddáni, jsme svoji, kdy si užijeme jeden druhého bokem od všech se sklenkou lehkého vína. Stačí půlhodinka, aby nás ostatní nepostrádali, ale je to naše první společná chvilka.

Začínáme! Jsme zasnoubeni

Termín

První, co nás napadá, je termín svatby. V Chorvatsku, jak jsme již zmínily v předchozích blocích, je možnost svateb od brzkého jara do pozdního podzimu, každé období má svoje kouzlo. Nakonec svatba i v plné sezóně může být příjemná. Sice máte okolo sebe anonymní zvědavce, kteří s vámi váš den prožívají a při vašem ANO nadšeně tleskají, ale je to radostná chvíle a nevěsta na pláži vždy upoutá pozornost.

Jarní a podzimní termíny mají výhodu, že není velké teplo a svatba může být i v odpoledních hodinách, jelikož vám na plném slunci není takové teplo. S termínem Vám rády poradíme a pomůžeme vybrat vhodné místo. Tímto jsme lehce přešly i na výběr místa, který jde ruku v ruce s termínem svatby. Mimo svatby na plážích a různých terasách Vám můžeme ukázat exkluzivní NOVÉ MÍSTO Vašeho obřadu a to je adrenalinová vyhlídka v pohoří Biokovo – Skywalk. Překrásné! Jak na obřad, tak na fotografie.

Dorty a zákusky

Svatební dorty a zákusky v Chorvatsku se zadávají podle sezony, máme několik dodavatelů, za sebou několik ochutnávek a mooooc dobré. Většinou se jedná o malé soukromé cukrárny, chcete li slastičarni, které svoje výrobky pečou s láskou a velkým smyslem pro detail a chuť. Uvidíte sami.

Fotografové a kameramani

Velmi důležitá část v našem plánování, přeci jen dort se sní, slavnostní pohoštění také, vše se vypije, ale fotky a videa zůstávají. Máte na výběr z několika možností, buď si vezete fotografa a kameramana s sebou, nebo Vám je my zajistíme přímo na místě, nebo vám je přivezeme z Čech. Je to na vás, ale určitě tvoří významnou část ve Vašem rozpočtu. Doporučujeme, pokud je ta možnost, s fotografem se sejít a popovídat si, v Chorvatsku s naší asistencí. Takzvaně se nasdílet, aby on vycítil vaše nastavení, představy a dokázal ty vteřinové momentky zachytit u focení. Věřte nám, je to důležité k oboustranné spokojenosti z výsledku.

Svatební šaty

V Chorvatsku je spousta svatebních salonů s opravdu překrásnými modely. Pravá chorvatská svatba je několikadenní, a svatební outfit nevěsty je nepřehlédnutelný. Samozřejmě si šaty můžete přivézt z domova, ale pokud byste je nechtěly, milé nevěsty, převážet, zajistíme vám zkoušky hned v několika salónech, aby váš výběr mohl být co nejobsáhlejší. Den, kdy si budete vybírat svatební šaty, Váš drahý bude zasvěcen do květin pro nevěstu a maminku nevěsty. 

Svatební den

Šup! A máme tu svatební den! Po obřadu, obědovečeříte na předem domluveném nazdobeném místě, s chorvatskou živou kapelou, DJ nebo i příjemnou hudbou z reproduktoru, kde si svůj play list předem nastavíte. Svatební tanec se dá oživit romantickou studenou mlhou, tak jako nástup svatebního dortu k zakrojení. Věřte nám, stojí to za to. Následuje volná zábava, kterou v případě Vašeho zájmu můžeme vylepšit, moderátorem, svatebními soutěžemi…atd., atd..

Nenechme si touto dobou, která obklopuje celý svět a každého jednoho z nás, ukrást naše sny a představy. Jsme optimistické a vyhlížíme krásné dny, které nás s vámi čekají.

Vaše Jana a Iva.

Taky by vás mohlo zajímat