Rozlučka na lodi, neboli lodní deník

Svatbu jsme naplánovali, místo, svědky i hosty máme, svatební šaty i model pro ženicha taky vyřešený, co nám zbývá? Rozlučka se svobodou! A s tím spojené spousta zábavy a adrenalinu!

Rozlučku by měla plánovat svědkyně nevěsty nebo svědek ženicha, ale poslední chvíle svobody mohou plánovat i sama nevěsta nebo ženich. My budeme vycházet ze zkušenosti, kdy jsme  organizovaly rozlučku na katamaránu, kde tým nevěsty spolu s nevěstou strávil na lodi 3 dny, tým ženicha s ženichem také 3 dny a jeden den společně všichni. Psali si lodní deník, který si ponechali jako vzpomínku na zážitky. My vám, s jejich svolením, poskytneme pár poznámek z něj, a možná to bude i pro vás inspirace.

Zkušenost našich klientek

Naši milí klienti se rozhodli pronajmout katamarán pro 8 lidí, který kotvil v marině v Kaštele, což je od letiště asi 13 minut cesty taxi službou. Po příjezdu byl již katamarán připravený a na lodi je přivítal český kapitán. Plavbu začínal tým nevěsty, celkem šest veselých holek. V každé dvoulůžkové kajutě byly připraveny ručníky, čisté povlečení a vlastní koupelna. Na přání nevěsty jsme katamarán předzásobily vychlazenými nealko i alko nápoji, snídaňovými sety, ovocem, kvalitní kávou a po dohodě dalším drobným občerstvením. Po úvodním představení kapitána, zaškolení o bezpečnosti na lodi a probrání plavební trasy, katamarán pomalu vyplul z přístavu v odpoledních hodinách. Bylo krásné počasí, teplo, tak šup šup se nechat obklopit mořem a klidem. Přání děvčat bylo každý den kotvit na jiném místě a trochu poznat Chorvatsko z mořské hladiny. Střídání a setkání mělo proběhnout za tři dny na Hvaru, přímo ve hlavním městě Hvaru.

Poznámky z lodního deníku (výňatek): 

Den 1.

Tak jsme vypluly! Hned jsme bouchly šampaňský a užívaly si pomalé vyplutí z mariny, proplouváním mezi neuvěřitelným množstvím jachet a katamaránů. Bylo to takové pompézní, vznešené. Kapitán nám navrhl, abychom první noc přespaly v klidné zátoce Nečujam a ukázalo se to jako výborný nápad. Měly jsme možnost se trochu více sžít s katamaránem, ani jedna z nás ještě na něm nebyla. Předchozí strachy, že by nám nebylo dobře z pohupování rychle vymizely, nevím, jestli to bylo alkoholem, nebo že nám kapitán řekl, že pro tyto případy má s sebou zázvorové tablety. Ještě ten večer jsme se vykoupaly, nikde nikdo, jenom my, hvězdy a loď. Daly jsme si připravenou večeři, kterou nám holky z agentury předem zajistily. Myslím, že zátoka si nás chvíli bude pamatovat, myslím, že jsme zpívaly i chorvatsky….

Den 2.

Opět koupačka, snídaně v lednici i vajíčka, kdo by chtěl…vyplouváme, myslím, že bylo 10h dopoledne. Směr Stari grad na Hvaru, rozhodly jsme se, že si projdeme starou část, přístaviště, pozdně poobědváme a přesuneme se do klidné zátoky Pakleni bok. První noc se nám moc líbila…

Naši milí svatebčani, děkujeme, že jste věnovali čas přečtením tohoto příspěvku a o podrobnostech vás rády bude informovat.

Vaše Jana a Iva.